Tradiční Nasavrky se letos běžely výjimečně jako půlmaratón k uctění památky 70. výročí vyhlazení osady Ležáky.

Prvních 15 km hlavního závodu kopírovalo obrátkovou trať Ceny Nasavrk, zbývajících 6 km vedoucích přes pietní území Ležáky obnášely 4 krátké výběhy. Prvních 7 km trati bylo velmi rychlých, v závěru prověřilo síly 1 km dlouhé stoupání do cíle. Běželo se jako MČR veteránských kategorií.

Nedělní Cenu Nasavrk již tradičně ovládli borci tmavé pleti. Nejrychleji z nich byl v cíli 15km trati Keňan Isaac Tanui v čase 45:16. Prvním neafrickým běžcem byl Ivan Čotov (50:31) na 9. místě. Běloruska Natalya Kulesh, vítězka dvou posledních ročníků Košického maratonu, zvítězila v ženách v čase 56:22.